Tipy na výlety

Naše doporučení
krásných míst v okolí.

Hrad Seeberg

Hrad Seeberg

Hrad z dob štaufských císařů leží na vysoké ostrožně nad Slatinným potokem a nabízí největší expozici svébytné lidové kultury v oblasti tzv. „Egerlandu“

Přírodní rezervace SOOS

Přírodní rezervace SOOS

Prazvláštní měsíční krajina, rozbrázděná erozí a pokrytá žlutou a bílou vrstvou vysrážených minerálních solí. Rozlehlé rašeliniště s řadou minerálních pramenů, přezdívaná český Yellowstone. V rezervaci žije řada chráněných živočichů a roste zde množství mokřadních a slanomilných rostlin.

aquapark Františkovy Lázně

Aquapark a Františkovy Lázně

Největší aquapark českých lázní, vnitřní i venkovní bazény, relax pro dospělé a zábava pro děti. Tento Aquapark se nachází v malebném městě s šachovnicovým půdorysem a řadou empírových a klasicistních budov, umístěné uprostřed krásných parků a lesoparků.

lesopark-amerika

Lesopark a jezero Amerika

Minizoo, která se nachází u velkého rybníka se spoustou nádherných zvířat, které nadchnou jak děti, tak dospělé. Je zde i naučná stezka, dětské hřiště a v neposlední řadě i občerstvení. Zážitek pro děti bude jistě i motovláček, kterým se dostanete k infocentru do Františkových Lázní.

rozhledna Aš

Bismarckova rozhledna a sportovní areál Aš

Bismarckova rozhledna nebo též rozhledna Háj u Aše se tyčí na vrchu Háj v české části pahorkatiny Smrčiny. Pod rozhlednou pak najdete sportovní vyžití jasko je in-line dráha, stolní tenis, basketball, tenis, polyfunkční hřiště, streetball, minigolf, lezecká stěna, badminton, dětské hřiště a ruské kuželky

Fun arena Cheb

Fun Arena Cheb

Nově otevřená Fun Arena u Chebu nabízí vnitřní i venkovní motokárové dráhy na profesionální úrovni a také jump-arénu, která zabaví děti i dospělé. Dále můžete multi- ball a občerstvení v areálu. Více informací naleznete na www.funarenacheb.cz

Goethovy skalky

Goethova skalka

Goethova skalka je přírodní památka. Říká se jí také Goethovy skály. Dostaneme se k nim po modré turistické značce z obce Hazlov přes Skalku (5 km). Chráněn je asi 250 m dlouhý křemenný val, rozdělený puklinami do jednotlivých pilířů 3 až 15 m vysokých. Několik míst slouží jako cvičný horolezecký terén.

Krajinka a Náměstí v Chebu

Krajinka je turistická, odpočinková a sportovní oblast po obou březích řeky Ohře pod Chebským hradem. Vycházkový bulvár lemují dětská hřiště a cyklostezka, najdete tu areál minigolfu, outdoorové hřiště, crossovou dráhu, hřiště na pétanque, stolní tenis, streetball a lanové centrum. Nezapomeňte také na chebské náměstí. Tam totiž stojí malebná skupina jedenácti – původně středověkých kupeckých – domů, tedy legendární tzv. Špalíček.

Přírodní koupaliště Michal

Přírodní koupaliště Michal

Koupaliště Michal je moderní vodní areál s mnoha atrakcemi. Kromě pláže čekají návštěvníky zajímavé atrakce pro děti i dospělé v čele s obřím tobogánem, sportovní možnosti, skvělé zázemí, občerstvení, ale především moře čisté vody.

Restaurace v okolí

Restaurace na gruntu

Restaurace na Gruntu

Výborná selská restaurace, kterou doporučuje i Lukáš Hejlík ve své gastromapě uprostřed přírody vás nadchne. V letních měsících je zde otevřená terasa, na které si můžete vychutnat slunný den. V zimních měsících se můžete posadit a ohřát u kachlových kamen, které zdobí tuto restauraci.

restaurace U Drozdeků

Restaurace U Drozdeků

Restaurace U Drozdeků se nachází v centru malebné obce Hazlov. Restaurace a letní terasa nabízí klidné a ničím nerušené posezení, kde pro Vás ochotný personál připraví vynikající ověřené domácí speciality. A v létě mají stánek i s domácí zmrzlinou.

pizza seeberg

Pizza Seeberg

Pizzu Seeberg najdete přímo u hradu Seeberg. Vede jí pravý ital, který připravuje italské speciality. Venkovní zahrádka s dětským hřištěm vás určitě nadchne. Mají i aplikaci na dovoz jídla, kde si můžete objednat pravou italskou pizzu, těstoviny, burgery a spoustu dalších. www.pizzaseeberg.cz